Wholesale Trader of a wide range of products which include mig welding wire feeder roller, pana 350 mig torch, robotic welding tip, co2,argon panasonic air cooled mig welding torch, welding mig torch and mig welding torch.
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 ton |
| Material | SS |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Silver |
| Diameter | 2 mm |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Welding roller“Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Wire Diameter | 1.2 mm |
| Fuel Gas Type | Oxy-Acetylene |
| Torch Rating | 400 A |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Gas Cooled |
| Brand | MIG |
| Frequency | 50 Hz |
| Application | Mild Steel, Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Black |
| Weight | 250 gm |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 inch |
| Packaging | 10pcs |
| Weight | 250 gm |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Brown |
| Surface Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 100 Piece
Welding robot tipholder heavy duty
“Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
| Rating | 3 |
| Material | Rubber |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 v |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Black |
| Weight | 3-40kg |
| Size | 30x25x8 cm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Plasma Torch |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | Brass |
| Color | Black |
| Weight | 250 gm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
| Material | Rubber |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 v |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 10mm |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Torch Type | Gas Torch |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Welding torch |
| Fuel Gas Type | WELDING |
| Model Name/Number | 40KD NORTH |
| Brand | Panasonic |
| Cooling | Air Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Black |
| Weight | 250 gm |
| Size | 30x25x8 cm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India