Wholesale Trader of a wide range of products which include welding black swan neck wolf, mig welding robot liner, welding tig connection, welding mig tip holder, mig welding swan neck and welding spare parts.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Swan Neck Type | MIG Swan Neck |
| Gun Model | Panasonic Type |
| Material | Copper |
| Usage/Application | Welding |
| Output Current | 200 A |
| Weight | 125 gm |
| Frequency | 40 Hz |
| Voltage | 180 V |
| Size | 7 Inch |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Accessory Type | Liner |
| Torch Model | PANASONIC |
| Wire Size | 1.2 mm |
| Material | Rubber |
| Color | Orange |
| Usage/Application | Welding |
| Size | 15 Inch |
| Weight | 300 gm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Grade | A |
| Thickness | 2 MM |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 v |
| Warranty | 1 Year |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 inch |
| Material | Brass |
| Brand | Black Wolf |
| Weight | 500 gm |
| Set Contain | 5 Pcs |
| Color | Gold |
| Model Name/Number | P500 |
| Packaging Type | Box |
| Tip Holder | Mig Tipholder |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 425 / Piece Get Latest Price
| Material | Copper |
| Usage/Application | Welding |
| Size | 5 Inch |
| Output Current | 200 A |
| Voltage | 180 V |
| Frequency | 20 Hz |
| Weight | 100 gm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Feeder Type | MIG Wire Feeder |
| Drive Roll Type | 2 Roll |
| Wire Diameter | 0.8–1.2 mm |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Spool Capacity | 15 kg |
| Mounting | Robot Mounted |
| Suitable Process | MIG MAG |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Water Cooled |
| Torch Rating | 300 A |
| Handle Style | Straight |
| Torch Type | Welding torch |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Cooling | Water Cooled |
| Usage/Application | Welding |
| Frequency | 40 Hz |
| Weight | 200 gm |
| Voltage | 20 V |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Torch model | ygx 100 |
| Current rating | 100A |
| Nozzle bore | 1.5 mm |
| Cut type | Standard cut |
| Brand | Hypertherm |
| Material | Copper |
| Plating | Chrome plated |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Tungsten Type | 2% Ceriated Grey |
| Diameter | 2.4 mm |
| Length | 150 mm |
| Tip Shape | Ground |
| Welding Process | DC TIG |
| Current Range | 70–150 A |
| Color Code | Grey |
| Packaging Size | 10 Pcs |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Welding torch |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Brand | North |
| Cooling | Air Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Black |
| Weight | 150 gm |
| Length | 17 Inch |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Welding |
| Material | Plastic |
| Size | 5 Inch |
| Color | Black |
| Finishing | Matte |
| Weight | 50 gm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 90 / Set Get Latest Price
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Production Capacity | 200 |
| Product/Service Code | 0976 |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Output Current | 0-100 (A) |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 200 v |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Wire Diameter | 1.2 mm |
| Torch Rating | 400 A |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Duty Cycle | 60% |
| Cable Length | 3 m |
| Connection Type | Panasonic |
| Gas Type | CO2 |
| Application | Stainless Steel |
| Brand | Binzel |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Gas Torch |
| Cutting Thickness | 10mm |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Welding torch |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Gold And Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
Welding kr500 torch insulator heavy duty
“Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Welding |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 5 Inch |
| Output Current | 200 A |
| Surface Finishing | Polished |
| Voltage | 40 V |
| Weight | 250 gm |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | Propylene |
| Torch Type | Welding torch |
| Model Name/Number | wp26v |
| Brand | black wolf |
| order value | 550 |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Welding torch |
| Model Name/Number | qq150 |
| Brand | imported |
| Cooling | Gas Cooled |
| Automation Grade | Manual |
| Color | yellow |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Size | 0.8mm/1.2mm |
| Usage/Application | Welding |
| Type | Wire Feeder Roller |
| Current | 4A |
| Voltage | 120V |
| Power | 710W |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
₹ 350 / Piece Get Latest Price
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
₹ 60 / Piece Get Latest Price
₹ 120 / Piece Get Latest Price
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Usage/Application | Welding |
| Size | 7 Inch |
| Output Current | 150 |
| Voltage | 25 V |
| Frequency | 40 Hz |
| Surface Finishing | Matte |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 inch |
| Material | Brass |
| Weight | 500 gm |
| Number Of Pieces | 10 |
| Usage/Application | Welding |
| Color | Gold |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Type | Plasma Shields |
| Usage/Application | Welding |
| Size | Medium |
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Thickness | 4mm |
| Set Contain | 3 Piece |
Minimum order quantity: 100 Piece
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India