Wholesale Trader of a wide range of products which include plasma cutting head xf-300 wulian, plasma torch p-80yt blackwolf 5mtr, plasma torch yy-100, ag-60 nozzle electrode, a90 / a101 air cooled plasma torch and fanyang 100 air cooled plasma cutting torch.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Torch model | xf-300 |
| Current rating | 200A |
| Nozzle bore | 1.5 mm |
| Cut type | Standard cut |
| Pack size | 10 pieces |
| Material | Copper |
| Plating | Chrome plated |
| Brand | Trafimet |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Plasma Torch |
| Cutting Thickness | 15mm |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Packeging | Box |
| Quantity | 100 Pcs |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Plasma Torch |
| Cutting Thickness | 10mm |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| quantity | 100 pcs |
| Packeging | Box |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 50 / Set Get Latest Price
| Model Name/Number | cut60 |
| Usage/Application | cutting |
| Consumable Type | yes |
| Torch Type | Cutting torch |
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India