Leading Wholesale Trader of mig 25ak co2 welding torches, plasma torch head yk-130 yikuai, p 80 cut-80 plasma nozzle electrode set, p 160 water cooled plasma torch, plasma torch fy-a-200 auto cnc and tig torch 17v from New Delhi.
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Wire Diameter | 0.8 mm |
| Torch Rating | 250 A |
| Duty Cycle | 60% |
| Cable Length | 3 m |
| Connection Type | Euro |
| Gas Type | CO2 |
| Application | Stainless Steel |
| Brand | Binzel |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 10mm |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Torch Type | Gas Torch |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30 / Set Get Latest Price
| Torch model | p80 |
| Current rating | 100A |
| Nozzle bore | 1.5 mm |
| Cut type | Standard cut |
| Material | Copper |
| Plating | Chrome plated |
| Brand | Trafimet |
Minimum order quantity: 10 Set
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 10mm |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Torch Type | Gas Torch |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 10mm |
| Fuel Gas Type | LPG |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Torch Type | Gas Torch |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 400 / Piece Get Latest Price
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Cutting Thickness | 10mm |
| Country of Origin | Made in India |
| packeging | box |
| quantity | 100 pcs |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | Oxy Acetylene |
| Torch Type | Plasma Torch |
| Material | Stainless Steel |
| Cutting Thickness | 10mm |
| Automation Grade | Automatic |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | Oxy Acetylene |
| Torch Type | Plasma Torch |
| Material | Stainless Steel |
| Cutting Thickness | 5mm |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India