We are a leading Wholesale Trader of mig torch 36kd 400amp welding torches, 100% air cooled panasonic robot torch, model name/number: tm, saw roller mig wire feeder rollers, mig welding torches, plsma torches in mumbai and arc air gouging welding torches from New Delhi, India.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Wire Diameter | 0.8 mm |
| Torch Rating | 250 A |
| Duty Cycle | 60% |
| Cable Length | 3 m |
| Connection Type | Euro |
| Gas Type | CO2 |
| Application | Stainless Steel |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | LPG |
| Torch Type | Welding torch |
| Cooling | Air Cooled |
| Rating | 4 |
| Material | SS |
| Frequency | 50 hz |
| Voltage | 220 v |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Type of Equipment | Welding Machine |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Current | 200-300 A |
| Material | WIRE FEEDER |
| Model Name/Number | SERVO MIG WELDING WIRE FEEDER |
| Weight | 12KG |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Wire Diameter | 1.2 mm |
| Torch Rating | 400 A |
| Duty Cycle | 60% |
| Cable Length | 3 m |
| Connection Type | Euro |
| Gas Type | CO2 |
| Application | Stainless Steel |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Torch Type | Straight Torch |
| Cooling | Water Cooled |
| Max Current | 200 A |
| Cable Length | 12 m |
| Connection Type | Central Connector |
| Compatible Brand | Esab |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India