Providing you the best range of welding consumables roller, bw-125 nozzle electrode blackwolf, diffuser 36kd mig, co2 mig torch panasonic mig welding, plasma cutting torch and 26 v tig welding torches with effective & timely delivery.
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Kcf Guide Sleeve |
| Color | Red |
| Consumable Type | Electrodes |
| Brand | Superon |
₹ 120 / Set Get Latest Price
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Production Capacity | 200 |
| Product/Service Code | 2095 |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Fuel Gas Type | CO2 |
| Torch Type | Welding torch |
| Model Name/Number | 36kd diffuser |
| Brand | imported |
| Rating | 600amp |
| Material | ceramic |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Wire Diameter | 1.6 mm |
| Torch Rating | 150 A |
| Duty Cycle | 100% |
| Cable Length | 5 m |
| Connection Type | plasma |
| Gas Type | CO2 |
| Application | Stainless Steel |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Torch Rating | 300 A |
| Handle Style | Curved |
| Cable Length | 4 m |
| Tungsten Diameter | 1.6 mm |
| Application | Stainless Steel |
| Brand | Binzel |
| Country Of Origin | Imported |
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
₹ 4600 / Piece Get Latest Price
₹ 400 / Piece Get Latest Price
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
Established in the year 2021 at Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Central Delhi, We “Industrial Agencies” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Importer of Welding accessories and many more.
PRINCE Agencies (OWNER)
Industrial Agencies
Second Floor, Shop No 16,17 And 18, Building No 2861, Gali Ghasi Ram Hauz Qazi, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India